Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme

1-677-124-44227

184 MAIN COLLINS STREET WEST VICTORIA 8007

Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

Ako nám možete pomôcť?

Gymnastické centrum občianske združenie Vás  prosí o zváženie podpory formou poukázania  2% alebo 3% dane z príjmu za rok 2019

Sídlo združenia: Gymnastické centrum, Wolkrová 47, 851 01  Bratislava

DIČ: 2023311807

Č. účtu: SK57 0900 0000 0051 4239 5098

Pozor! Nepríďte o možnosť poukázať nám vaše 2 %

K dnešnému dňu, teda k 24. 3., vláda avizovala prijatie opatrení, ktoré by umožnili odklad viacerých zákonných lehôt. Nie je však stále jasné, či sa to bude týkať aj možnosti poukázať 2 %, z dane. Vyzývame preto daňovníkov, ktorí chcú venovať svoje 2 % neziskovej organizácii alebo občianskemu združeniu, aby buď zaplatili daň v aktuálne platnej lehote, teda k 31. marcu 2020, alebo aby si v tejto lehote požiadali o odklad maximálne do júna a sledovali vývoj situácie. Týmto postupom s určitosťou zabezpečia, že budú môcť poukázať 2 % zo svojich daní.

O čo ide?

Podľa analýzy iniciatívy Advokáti Pro Bono v Nadácii Pontis, opatrenia vlády v súčasnosti upravujú výlučne odpustenie sankcií za oneskorené podanie a zaplatenie dane. Ustanovenie, ktoré upravuje podmienky pre poukázanie podielu dane, zostáva naďalej v platnosti bezo zmeny.

„Ak daň za rok 2019 nebude zaplatená v termíne na podanie daňového priznania, bude mať daňovník síce nedoplatok, za ktorý nedostane žiadnu sankciu, ale súčasne nemôže nakladať s podielom dane, pretože nedodržal postup podľa zákona,“ uvádza právna analýza.

Je preto potrebné, aby daňovníci, ktorí plánujú poukázať 2 % z dane neziskovej organizácii alebo občianskemu združeniu, podali daňové priznanie do konca marca, alebo požiadali v tejto lehote o odklad. Inak už nebudú môcť nakladať s podielom dane.

Zamestnanci, ktorým robí ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ, môžu urobiť vyhlásenie o poukázaní 2 %  v lehote do 30. 4. za okolností, že ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ urobí do 31. 3. Overte, si, či zamestnávateľ splní túto povinnosť včas.

Ak sa rozhodnete prispieť čiastkou pre nás, poukázané finančné prostriedky budú využité na nasledovné investície v poradí priorít od investície s najvyššou prioritou :

– aktuálne čelíme veľmi náročnej situácii so šírením nákazy COVID 19, naše fixné náklady ostávajú nemenné

– v tomto roku budú preto Vaše 2%/3% pre naše občianske združenie veľmi dôležité a veríme, že to vďaka Vám zvládneme a budeme sa opäť tešiť na naše (Vaše) deti

– dezinfekcia hál a všetky dôležité protivírusové opatrenia

– obnova náradia je pre nás dôležitá, ide o bezpečnosť detí

Stačí vyplniť údaje o daňovníkovi a odovzdať ho spolu s Potvrdením o zaplatení dane

do konca júna 2020 daňovému úradu v mieste bydliska

ako postupovať

vyhlásenie NOVÉ – DP – editovateľné.pdf

vzor potvrdenia o dobrovolníctve

potvrdenie o zaplatení dane 2019-DP-editovateľné.pdf

Vopred ĎAKUJEME