Vrcholová gymnastika

Športová gymnastika

Skúsení a kvalifikovaní tréneri v oblasti športovej gymnastiky sa venujú počas tréningov každému cvičencovi individuálne a snažia sa dosiahnuť na maximum možností dieťaťa. Venujeme sa základom športovej prípravy, zlepšenie základných pohybových zručností a návykov.

Vybrané deti, ktoré majú nadpriemerné schopnosti a súčasne majú záujem o špecializáciu na športovú gymnastiku sú zaradené do výberov.

Najtalentovanejšie a najpracovitejšie deti majú možnosť pokračovať s vrcholovou gymnastikou dvojfázovými tréningami, ktoré sú podporené špeciálnou športovou školou – Športové gymnázium na Ostredkovej 10, v Bratislave.

Najúspešnejší z úspešných nás raz budú reprezentovať na Majstrovstvách Slovenskej republiky, na Majstrovstvách Európy, Sveta či na Olympijských hrách.

Zameranie tréningov

Deti sa naučia premáhať a prekonávať prekážky svojho vlastného tela. Tréningy sú zamerané na posilňovanie, uvoľňovanie a rozvoj koordinácie. Potom, ako deti získajú dostatok sily a koordinácie pri všeobecnej príprave môžu začať so základmi športovej gymnastiky ako sú kotúle, stojky, špagáty, výmyky, toče, skoky, premety a saltá.

vek 6 - 12 rokov

Špeciálna gymnastická príprava chlapcov (Petržalka)

• Tréningové dni: pondelok, utorok, streda, štvrtok, piatok (14:00 – 19:00 hod)
  • Do týchto skupín sú deti vyberané na základe špeciálnych testov po absolvovaní všeobecnej prípravy