Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme

1-677-124-44227

184 MAIN COLLINS STREET WEST VICTORIA 8007

Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies
 

Novinky

Barbora Mokošová vybojovala miestenku na OH Tokio 2020

Príprava na Majstrovstvá Sveta, Stuttgart (5-12.10.2019), bola veľmi dobrá, myslím že najlepšia v Barinej kariére. Vďaka SGF a SOŠV sa mohla zúčastniť všetkých naplánovaných pretekov a sústredení v zahraničí, kde sme nazbierali obrovské skúsenosti, vedomosti a kde sme urobili obrovské množstvo práce. Pár dní pred týmito kvalifikačnými pretekmi na OH však prišlo zranenie ľavej nohy (natrhnutá “plantárna fascia”), obrovské sklamanie, smútok, …. Za normálnych okolností by noha išla na pár týždňov do sadry, no MUDr. Delej urobil všetko čo bolo v jeho silách, fyzioterapeut Rasťo Petrila a Terezia Križalkovičová z NŠC taktiež. Hrozilo pretrhnutie, no štart na MS sme riskli.
Barča je veľká bojovníčka, vedela že oprava a druhá možnosť kvalifikovať sa na OH nie je. Na pretekoch veľmi zabojovala a v zdravotnom stave akom bola urobila maximum. Prostné odskákala dobre, na preskoku skočila jeden z najlepších skokov aké kedy skočila, bradlá odcvičila veľmi dobre. Kladina, posledné náradie, kde sa rozhodovalo o všetkom, urobila na jej psychike veľa. Začiatok bol dobrý, no čím sa viac blížila k záveru zostavy cvičenie bolo viac a viac stiahnuté, kladina akoby sa “zužovala” a začalo veľmi “fúkať”. Nespadla, no kladinu vie určite lepšiu. Tréning je iný, preteky sú iné a kvalifikácia na OH je obrovská záťaž. Súčet vo viacboji, ktorý dosiahla jej zabezpečil miestenku na jej druhú Olympiádu, na OH Tokio 2020.
GRATULUJEME

Slavomír Michňák mal tiež veľmi kvalitnú prípravu, ktorú zabezpečila Dukla BB a SGF. Absolvoval niekoľko zahraničných sústredení v GBR, HUN a AUT. Žiaľ jeho výkon vo viacboji na MS ktorý predviedol bol hlboko pod bodový zisk, ktorý sme všetci očakávali.
S pozdravom M. Zvalo

Zdieľať

"rodičia s deťmi" od marca 2024

darujte nám 2 alebo 3%

   Tábor registrácia