Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme

1-677-124-44227

184 MAIN COLLINS STREET WEST VICTORIA 8007

Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies
 

Novinky

Krásne životné jubileum pán PhDr. Gabriela Vargu

Vážený pán PhDr.

Gabriel Varga, k Vášmu krásnemu životnému jubileu 80 rokov Vám všetci gymnasti, tréneri, funkcionári a rodičia Slávia Gymnastické centrum Bratislava želáme veľa zdravia, rodinnej pohody a síl v pôsobení pri športovej gymnastike.

Pán Gabriel Varga je veľká osobnosť Slovenskej športovej gymnastiky. Rodák z Veľkého Bielu (22. 3. 1941) v 60-tich rokoch pôsobil ako pedagóg na strednej škole v Dunajskej Strede. Popri svojich gymnastických úspechoch na M-SR a M-ČSSR (získal I. výkonnostnú triedu) začal aj s trénerskou praxou. Jeho pretekári sa aktívne zúčastňovali na najvyšších Slovenských a Československých pretekoch. Vrcholom jeho trénerskej činnosti bola účasť v realizačnom trénerskom tíme v príprave na OH 1972 v Mníchove s pretekárom M. Barboríkom. Koncom 60-tich rokov začal pôsobiť ako asistent na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave, kde sa aktívne zapájal do vedecko-výskumnej a publikačnej činnosti. Svojimi skúsenosťami a ľudským prístupom sa pričinil o výchovu mnohých úspešných trénerov a rozhodcov. Je autorom „Učebných osnov telesnej výchovy, športová gymnastika“ pre stredné školy a zakladateľom „Školského športového strediska“ na ZŠ Sokolíkova, čím sa výrazne pričinil o systematickú prípravu športovej gymnastiky detí a mládeže. Stále aktívne pôsobí ako klubový tréner mládeže a medzinárodný rozhodca. Počas svojej rozhodcovskej činnosti sa aktívne zúčastňuje všetkých domácich a viacerých medzinárodných pretekov, ako ME, MS, SP a Svetových univerziád. Bol priamy účastník pri veľkom úspechu Samuela Piaseckého na MS v Rotterdame v roku 2010 (8. miesto) a na OH Londýn 2012 (11. miesto).

Vážený pán Varga, za Vašu doterajšiu prácu a pomoc, za Vaše každodenné múdre myšlienky, postrehy a neustáli prínos skvelých životných rád Vám veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Slávia Gymnastické centrum Bratislava

Zdieľať

letný gymnastický tábor

 Prihlásenie na tábor

 darujte nám 2 alebo 3%