Naše dievčatá s medailami zo Slovenského pohára

Počas víkendu (18.-19.10.2019, Trnava) sa 15 našich gymnastiek zúčastnilo  3. kola slovenského pohára.

V “A” kategóriách v súťaži junioriek zvíťazila naša slovenská jednotka Sára SURMANOVÁ, Adelka BALCOVÁ zo zdravotných dôvodov (trieslo) pretekala len na kladine. V starších žiačkach si z našich dievčat najlepšie počínala Sofia BAŇOVIČOVÁ, ktorá po pekných výkonoch obsadila 4. a Andrejka ŠVECOVÁ 6. miesto. Andrejka preukázala svojho bojovného ducha a aj napriek dlhodobým zdravotným ťažkostiam a bolestiam, odpretekala celý 4-boj.

V” B” kategóriách v starších žiačkach si striebro priniesla Nina MOROVIČOVÁ, ktorá od posledných pretekov značne zvýšila obtiažnosť svojich zostáv. V mladších žiačkach si zlato vybojovala naša elegantná Chiara BARLÍKOVÁ a dobre si po chorobe a zdravotných ťažkostiach počínala aj Alžbetka KAPOLKOVÁ, ktorá obsadila 13. miesto. Nestratili sa ani naše dievčatá v najmladšej kategórii, kde na stupienkoch stáli hneď 2 pretekárky- zlato získala Emka ŠIMAŠKOVÁ a striebro Sárka URBANOVIČOOVÁ. Na ďalších miestach sa umiestnili: 9. Lada DROBNÁ, 14. Xénia RZOUNKOVÁ, 15. Sárka BUCOVÁ, 17. Hanka ADAMČOVÁ, 20. Emka KAKAŠOVÁ a 21. Alicka KANISOVÁ.

Niektoré z našich dievčat z “A” kategórií sa na budúci týždeň zúčastnia veľkých medzinárodných pretekov v slovinskom Maribore , a preto im silno držíme palce.

Všetkým dievčatám a ich trénerom srdečne gratulujeme a prajeme veľa síl do ďalšieho napredovania.

N. Miklošová