O tomto sme ani nesnívali, medaila po 31. rokoch

Pred odchodom na ME Mersin TUR 2020 sme snívali o účasti vo finále na náradiach, vo viacboji priblížiť sa k 50 bodom. Príprava bola veľmi náročná, zložitá, Covid si vyžiadal mnoho opatrení a veľakrát zmenu plánu, zrušili sa všetky preteky, rušili a presúvali sa sústredenia. Od novembra 2019 sme nemali žiadne preteky, vylosovanie na ME tiež nebolo ideálne, Bára začínala od bradiel s dievčatami z Rumunska.

Celá kvalifikácia prebiehala tak, že Barča na každom náradí začínala, čo bolo veľmi náročné, nakoľko ihneď po rozcvičení musela byť za pár sekúnd pripravená na preteky.

Ako píšem vyššie, nič nevyzeralo dobre, no napokon výkon i výsledok bol splnenie obrovského sna a ešte aj viac.

Až na zaváhanie na kladine Barča prešla celými pretekmi na ME výborne a po odcvičení a zverejnení výslednej známky na bradlách a súčtu vo viacboji sme začali tušiť, že sen by sa mohol splniť. Postup z druhého miesta do finále na bradlách, 6. miesto vo viacboji a 11. miesto na prostných – čo viac sme si mohli želať!!!

Nádherný sen sme dosnívali vo finále, keď Barbora Mokošová získala pre Slovensko prvú medailu z Európskeho šampionátu v ére samostatnosti SR. Samuel Piasecký bol k zisku veľmi blízko niekoľkokrát, no vždy mu o kúsok unikla, vo finále na MS 2010 bol tiež veľmi blízko a na OH Londýn 2012 mu k finále chýbalo neuveriteľných 0,009 b.

Barborka a celý tím ľudí okolo teba, obrovská GRATULÁCIA

1. Zvalo