Šalamúnov Memoriál -24.-27.10.2019-Maribor/SLO

5 dievčat a 2 chlapci  z nášho klubu sa zúčastnili medzinárodných pretekov – Šalamúnov memoriál – v slovinskom Maribore. Tešíme sa, že po dlhej súťažnej prestávke, ktorú si vyžiadalo  zranenie lakťa, sa opäť predstavila naša seniorka – Karolína TAKÁČOVÁ. Celý 4-boj  (hoci ešte nie v plnej obtiažnosti) prešla bez pádu a umiestnila sa na 8.mieste- 43,40 b (spolu pretekolo 25 pretekárok, z toho 18 robilo 4-boj). Vybojovala si tiež finálovú účasť na kladine a umiestnila sa na 7.mieste.  Ako členka slovenského družstva (spolu s 3.Kalamárovou a 10.Pýchovou) stála na 2.stupienku.    V poli 36 pretekárok (z toho 33 robilo 4-boj)   zlatú medailu získala Juniorka- Sára SURMANOVÁ – 47,55 b, ktorá nastúpila aj v 3 finálových disciplínach, kde šancu na bradlách nedala žiadnej súperke a odniesla si zlato, na preskoku a prostných bola 7. Ďalšia naša juniorka – Adela BALCOVÁ sa zo zdravotných dôvodov (natiahnuté trieslo) predstavila len na kladine, tu si však tiež vybojovala finále a skončila 8. Obe naše juniorky boli členkami slovenského družstva (spolu s 11.Galátovou a 16.Ušákovou) a  obsadili 3.priečku.   Napokon v kategórii žiačok pretekali – Simona ŠIMAŠKOVÁ – 22.miesto (40,65 b) a Sofia BAŇOVIČOVÁ – 35.miesto (39,00 b), ako členky slovenského družstva (spolu so 4. Dobrockou a 15.Bažíkovou) boli 3. Obe naše žiačky vynikali eleganciou v prostných a napriek nezdarom na bradlách a kladine, kde zaradili nové prvky, sú to veľmi perspektívne pretekárky.

V kategórii seniorov nás zastupoval Vladymyr OTRESHKO, ktorý pretekal na 5 náradiach (3 gymnasti robili 6-boj),  vo všetkých sa predstavil vo finále a získal nasledovné umiestnenia –  7.prostné (10,55),  2.kôň (12,40), 5.kruhy (10,65), 3.preskok (12,075) a 6.bradlá (11,05).  V súťaži juniorov nás zastupoval  Matej NEMČOVIČ – v 6-boji ( pretekalo 36 juniorov, z toho 13 robilo 6-boj)sa umiestnil  3.(71,30), vo finále na koni a  kruhoch bol 5. a na bradlách získal striebro.

Všetkým našim pretekárom patrí gratulácia za vzornú reprezentáciu a ich trénerom  patrí poďakovanie za ich skvelú prípravu. Pretekárom a pretekárkam, ktorí sa pripravujú na budúcoročné Majstrovstvá Európy všetci silno držíme palce v ich ďalšej príprave.

Naďa Miklošová