Zimné sústredenie reprezentácie juniorov a starších žiakov, Liptovský Ján 2020

V dňoch 17 – 20 január sa naši reprezentanti zúčastnili zimného sústredenia v Liptovskom Jáne. Z nášho klubu sa zúčastnili juniori: Matej Nemčovič, po prestupe s Košíc, už náš člen Peter Vidricko, po prestupe z Trenčína, Oliver Kasala a na vlastné náklady ešte len mladší žiaci: Teo Rzounek, Sebastián Stračina, Jakub Urbanovič, Jakub Šimášek, Peter Macko a Matúš Kalas. Okrem našich boli aj chlapci z Prievidze, Trenčína a Banskej Bystrice.

Vedenia sústredenia sa zhostil Juraj Kremnický z Banskej Bystrice, ktorý ako vysokoškolský inštruktor viedol odborný výcvik na bežkách. Každé doobedie sa cca: 2,5 hodinky bežkovalo a poobedňajšie tréningy sme zamerali na kondičnú prípravu v školskej telocvični. Po tréningu sme si dali každý deň inú kolektívnu hru. Večer sme navštevovali miestnu plaváreň, kde sme odplávali okolo 1 kilometra. Urobili sme veľa práce na čerstvom vzduchu. Verím že chalanom sa páčilo.

Peter Krištof