3. miesto na medzinárodných pretekoch v Ljubljani

Počas víkendu (5-7.4.2019) sa naše 4 dievčatá zúčastnili medzinárodných pretekov XVII. ZELENÁ JAMA OPEN, SLO, 3-členných družstiev a jednotlivkýň. V súťaži štartovalo 22 družstiev z t 8 krajín. Sára Surmanová štartovala za reprezentáciu SGF (Sára Surmanová-Slávia UK Bratislava, Lara Pálinkásová-GK Nové Zámky, Elenka Ušáková-Slávia Trnava)-družstvo Slovenska obsadilo spoločne so slovinským družstvom, veľmi pekné 3. miesto (89,90 bodu). Naše žiacke reprezentantky Andrea Švecová, Bianka Vrabková a Simona Šimašková pretekali v súťaži junioriek za klub Slávia UK Bratislava a v súťaži družstiev obsadili 12.miesto (83,05 bodu).
V súťaži jednotlivkýň si z našich dievčat najlepšie počínala juniorka Sára Surmanová, ktorá prešla 4-bojom bez pádu a v konkurencii 64 dievčat obsadila výborné 7.miesto (46,10 bodu), čím si už po 3-x splnila nominačné kritéria jednotlivkýň na júnové Majstrovstvá sveta junioriek a júlový Európsky OH festival mládeže (nominač. kritéria – 16 bodov východisková, alebo 46 bodov výsledná známka). Ďalšia z našich dievčat Andrea Švecová sa umiestnila na 21.priečke (42,45 bodu), 37. bola Bianka Vrabková (39,65 boda) a napokon Simona Šimašková obsadila 46.miesto (38,95 bodu). Napriek tomu, že naše 3 (ešte len žiačky) pretekali už medzi juniorkami, počínali si veľmi dobre. I keď sa nevyhli chybám, urobili obrovský pokrok a zaradili veľké množstvo nových cvičebných tvarov, ktoré na tejto súťaži testovali.
Dievčatám, ich trénerom a rozhodkyniam srdečne gratulujeme, ďakujeme a prajeme im úspešné pokračovanie v ďalšom napredovaní.
N. Miklošová